הסיפור של השרשראות בהתאמה אישית

או: דיאלוג של חיבורים

גם כשהתחלתי ליצור תכשיטים מעולם לא דמיינתי שתהיה לי הזכות ליצור שרשראות עם משמעות רגשית כל כך חזקה, שרשראות שנושאות איתן הרבה מעבר לחומר. 

הסיפור של שרשראות בהתאמה אישית התחיל די במקרה. יום אחד מצאתי בשיטוטי שרשרת עץ שהיא בול בשביל חברה טובה שלי, עם ציור שמלווה אותה כבר שנים. שלחתי לה קישור, היא כמובן התלהבה ו.. שמה את הקישור בצד. כשהיא נזכרה להזמין היא גילתה שהיא כבר נמכרה. יום ההולדת שלה הלך והתקרב והבאסה הייתה גדולה, ואני עשיתי את מה שחברה טובה עושה. אמרתי לה- אני על זה. תהיה לך שרשרת עם האיור שאת אוהבת.

"הדס אבל איך תעשי את זה?", היא שאלה אותי.

"אני על זה", אמרתי לה, והלכתי ללמוד כמה טכניקות חדשות של עבודה בעץ ונייר. 

תכננתי, ניגרתי, חתכתי, הדבקתי, ליטשתי, שייפתי. השרשרת נוצרה ונשלחה אליה באהבה גדולה.

תוך כדי העבודה קלטתי כמה אני נהנית מהעשייה הזו- אז הלכתי ויצרתי עוד ועוד שרשראות באותו הקונספט. איורים, משפטים, ספרינקלס. שרשראות סטייטמנט של ממש. ובאמת יש משהו בלענוד מסר או דימוי שמדבר ישר ללב, לענוד אמירה. ולפעמים המשמעות האמיתית מובנת רק לזו שעונדת, ועבור העולם זו רק עוד שרשרת יפה. 

כשמישהי פונה אלי לתהליך של יצירת שרשרת מותאמת לה מתחיל דיאלוג- עד שמגיעות לעיצוב המדויק ביותר. שם אני עושה את מה שאני כל כך אוהבת: חיבורי צבע, טקסטורות וטקסט, אנחנו יוצאות ביחד לחקירה של חומרים וצבעוניות, טקסטורות ותנועה, עד שנוצר התכשיט המושלם עבורה.

יום אחד פנתה אלי אישה יקרה, חברה, ואמרה לי כך: הדס, אני צריכה ממך שרשרת ללידה.

ללידה, לא פחות! 

בכנות, התרגשתי מהמעמד. יצרנו שרשרת עם סמליות ואמירה מאוד מרגשת, שרשרת בעלת משמעות רבה. אני לא יודעת אם היא עדיין עונדת אותה אחרי שהתפקיד שלה של "שרשרת לידה" כבר הסתיים, אבל עצם זה שזכיתי לקחת חלק קטנטן בחוויה הכל כך אישית ועוצמתית, וואו. זה חתיכת דבר.

וכאן אני יוצאת בקריאה נרגשת לכל מי שאי פעם תפנה אלי ליצירת שרשרת אישית כזו: יש לי רק בקשה אחת- אל תחשבי לרגע שאת "חופרת", הדיאלוג הזה ביננו הוא הכרחי וחשוב כל כך, ומאפשר לי ליצור את האמנות שלי בצורה הכי מדויקת, גם לי וגם לך.

כמה קישורים שאולי יעניינו אותך:

איך לקנות תכשיטים באינטרנט? 7 טיפים מנצחים

רגישה למתכות ולכן לא קונה תכשיטים לא מזהב? יש פתרונות

על סתיו ושרשראות גנוזות